Испания разби Грузия и отива на битка с Германия

Испанците ликуват по време на мача с Грузия, снимка ЕПА/БГНЕС

Испания постигна убедителна победа с 4:1 срещу изненадата на Европейското първенство Грузия и се класира за четвъртфиналите, където ще се изправи в епичен сблъсък срещу Германия.

До момента Испания изглежда е най-стабилният отбор на първенството, записвайки четири победи в четирите си мача. На свой ред Грузия напуска турнира след отлично представяне, излизайки от групата след победа с 2:0 срещу Португалия.

Испанците обаче се оказаха твърде силни за отбора на кавказката република.

Мачът от осминафиналите започна изненадващо като Грузия поведе след автогол на испанците. Отар Какабадзе получи отдясно и напредна много бързо при контраатака за Грузия. Какабадзе пусна остро подаване в наказателното поле към Хвича Кварцхелия, но топката срещна тялото на защитника Робин Льо Норманд и влезе в испанската врата.

Испанците реагираха спокойно на ситуацията и продължиха да играят своята игра.

Закономерно Испания достигнаха до изравнителен гол в 39-ата минута. Родри вкара с плътен насочен удар от границата на наказателното поле за 1:1.

В началото на второто полувреме обратът стана факт. Ламин Ямал центрира към далечната греда, където Фабиан Руис вкара след хубав удар с глава.

В 75-ата минута Нико Уилямс получи чудесен извеждащ пас в дълбочина, напредна добре, финтира защитник на Грузия и вкара за 3:1.

Осем минути по-късно резервата Дани Олмо оформи крайното 4:1 след удар от границата на наказателното поле.