Италия продължи напред след гол в последната минута, Испания победи и с резервите

Предстои развръзката и от останалите групи на Евро 2024

Секунди не стигнаха на Хърватия да вземе второто място в групата, Сн. ЕПА/БГНЕС

Отборът на Италия завърши на второ място в група "B" след късна драма в двубоя с Хърватия и попадение с последния удар в срещата, завършила при резултат 1:1.

Капитанът на Хърватия Лука Модрич откри резултата в 55-ата минута, секунди след като ветеранът пропусна дузпа. Хърватите предусещаха второто място в групата, след като запазиха преднината си до самия край, но в осмата минута на добавеното време резервата Матиа Дзакани реализира великолепно попадение с удар от движение.

Хърватите бяха изключително разстроени от развоя на събитията в края на двубоя, Сн. EПА/БГНЕС

Това се оказа и последният удар в срещата, с което Италия си осигури второто място в срещата с 4-точков актив. Действащият европейски шампион ще играе с Швейцария на 1/8-финалите, като двубоят е в събота от 19:00 в Берлин.

С равенството хърватите останаха трети с 2 точки, но шансовете им да попаднат сред 4-те най-добри отбори, завършили на трето място в групите си, е минимален.

Испания с нова победа

В другия мач от групата Испания победи Албания с 1:0 и по този начин излезе от група "B" с пълен точков актив и без допуснат гол във вратата си.

Селекционерът на Испания Луис де ла Фуенте направи цели 10 промени в стартовия състав в сравнение с предишните два мача на тима, като само Аймерик Лапорт запази мястото си в центъра на отбраната.

Единственото попадение в срещата реализира Феран Торес в 13-ата минута, като и пред двете врати имаше добри ситуации, но до втори гол в двубоя така и не се стигна. Въпреки че Албания завърши групата на последно място и само с една точка, те се представиха много добре срещу всеки един от именитите си съперници.

Голът на Феран Торес беше достатъчен за победата на Испания, Сн.EПА/ БГНЕС

Така след изхода от група "B" стана ясно, че напред в турнира със сигурност ще продължат отборите на Англия, Нидерландия и Франция, които вече имат по 4 точки. Във вторник ще се разбере и кои места в групите си ще заемат въпросните отбори.

В 19:00 Нидерландия играе срещу Австрия, а Франция се изправя срещу Полша, за да определят класирането в група "D".

В 22:00 пък ще се реши изхода от група "C", където Англия ще играе срещу Словения, а Дания ще спори със Сърбия в опит да продължат напред.

Програма за осминафиналите

Последните мачове от груповата фаза са в сряда, когато ще се изиграят последните двубои от група "Е" и "F". В група "F" Португалия, която вече си осигури първото място, ще се изправи срещу дебютанта в турнира Грузия.

Чехия и Турция пък излизат в пряк двубой за второто място в групата, но евентуална изненада от страна на Грузия може да промени класирането в групата. Мачовете от група "F" са от 22:00. От 19:00 ще се решава ребусът на група "E", където всеки един от тимовете има 3 точки в актива си и всеки един от тях може да продължи напред. Румъния се изправя срещу Словакия, а Украйна ще играе с Белгия.

Фазата на елиминациите започва на 29 юни, когато ще се изиграят два двубоя. Първият четвъртфинал ще бъде между Швейцария и Италия от 19:00, а Германия ще играе от 22:00 срещу втория от група "C".