Никола Цолов се класира шести на старта от Формула 3 в Барселона

0 коментара
Пилотът от Ф3 Никола Цолов, снимка Фейсбук

Българският пилот във Формула 3 Никола Цолов завърши шести в основното състезание от петия кръг на надпреварата в Барселона.

Той стартира трети, но бе изпреварен в петата обиколкаот британеца Люк Браунинг. След това българинът прекара 25 обиколки в опит да си върне позицията, но не успя.

В края на състезанието Цолов беше атакуван успешно от италианеца Леонардо Форнароли и германеца Оливер Гьоте и отстъпи до шестото място.

Победител в състезанието стана британецът Арвид Линдблад с време от 39 минути и 9.719 секунди. Състезаващият се за тима на ART Grand Prix Цолов остана на 10.671 секунди от него.

Цолов записа петото си завършване в зоната на точките във Формула 3, като този сезон вече има и победа, но не в основното състезание, а в спринта в Монако, където стартира от полпозишън.В Монако изпреварванията са почти невъзможни.

В общото класиране за шампионата във Формула 3 българинът заема 12-ото място.