Сърбия стигна до равенство срещу Словения с гол в последната минута

Лука Йович запази шансовете на Сърбия за класиране напред с гол в последните секунди на двубоя, Сн. ЕПА/БГНЕС

Отборите на Словения и Сърбия завършиха 1:1 в мач от втория кръг на Група "С" на Евро 2024. Бившият защитник на Лудогорец Жан Карничник изведе словенците напред в резултата в 69-ата минута, но резервата на Сърбия Лука Йович изравни в последните секунди с гол с глава след корнер.

Така това бе второ равенство за Словения и могат да бъдат разочаровани, след като изпуснаха победата, докато Сърбия запази шансове да излезе от групата, ако победи Дания в последния мач.

Словения ще има трудната задача да се справи с Англия, ако иска да си осигури място на осминафиналите.

В състава на Сърбия имаше няколко промени, като Филип Младенович замени контузения Филип Костич, а капитанът Душан Тадич бе предпочетен в халфовата линия пред Неманя Гудел.

Първата опасност пред една от двете врати бе за словенците, като в четвъртата минута сърбите загубиха топката в половината си, Адам Черин отправи силен удар, но право във вратаря Предраг Райкович.

В осмата минута Ян Млакар от Словения се озова на удобна позиция отдясно и стреля остро, но Райкович изби топката с крак в корнер.

В 27-ата минута Сърбия създаде първото си опасно положение, като Душан Влахович стреля с глава, но право в ръцете на капитана Ян Облак.

Около 31-ата минута Александър Митрович стреля встрани от десния стълб на вратата.

В 37-ата минута Тими Елшник уцели левия стълб на вратата, а Шешко прати топката над вратата при добавката.

В 42-рата минута Митрович се пребори с Жан Карничник в наказателното поле на Словения и се оказа сам срещу вратаря Облак, който излезе напред и блокира с крак удара му по земя.

Второто полувреме започна с пропуск за тима на Сърбия, като Тадич изведе Митрович, но Облак отново се справи.

Веднага след това Яка Бийол от словенците можеше да си вкара поредния за това европейско първенство автогол.

В 58-ата минута при бърза контраатака Шешко стреля под гредата от границата на наказателното поле, като вратарят Райкович успя да избие с една ръка в корнер.

В 69-ата минута Словения откри резултата чрез бившия футболист на Лудогорец Жан Карничник . Десният защитник започна атака още от собственото си поле, топката премина отляво през Елшник и бе центрирана на задна греда, където Карничник я засече във вратата на сърбите.

В 72-рата минута Александър Митрович имаше чудесна възможност да изравни, но стреля в напречната греда.

В 79-ата минута Карничник беше близо до втори гол в срещата.

Няколко минути по-късно сръбската резерва Лазар Самарджич се опита да изравни, но топката мина покрай вратата.

В последните секунди на мача Сърбия все пак стигна до равенството, след като Лука Йович вкара с глава след изпълнение на корнер.

По този начин Словения има две равенства след два изиграни мача, докато сърбите имат само точка, но при победа над Дания в последния мач от групите имат отличен шанс да продължат напред.

От 19:00 Англия се изправя срещу Дания в повторение на полуфинала от Евро 2020.
В последния кръг Дания играе срещу Сърбия, а Словения срещу Англия.