Швейцария отстрани европейския шампион Италия на Евро2024

Ремо Фройлер отбеляза първото отбелязва първото попадение за Швейцария във вратата на Италия в осминафиналната среща на Евро 2024 на олимпийския стадион в Берлин ЕПА/БГНЕС

Отборът на Швейцария поднесе първата голяма изненада на Евро 2024, след като отстрани действащия шампион Италия с 2:0 в първия осминафинален мач, който се игра на олимпийския стадион в Берлин.

Кръстоносците откриха резултата още в 37-ата мининута след бърза атака отляво. Попадението бе дело на Ремо Фройлер. Десетина минути по-късно точен беше Рубен Варгас, който асистира при първия гол.

Мощната преса на швейцарците не допусна италианците да създадат много положения. В 52-та минута след грешка Михел Аебишер насочи неволно топката къмсобствената си врата, но за негов късмет тя се отби в левия страничен стълб. В 74-ата мин. пък Джанлука Скамака улучи десния страничен стълб.

Така Швейцария направи сензация на второ поредно европейско първенство, след като на Евро 2020 елиминира Франция също на осминафиталите. Тогава тимът обаче отпадна в следващия си мач след загуба с дузпи от Испания.

Съперникът на Швейцария в следващата фаза ще е победителят от утрешния мач между Англия и Словакия.