Словакия бе близо до сензацията, но Англия оцеля след продължение

Вратарят Джордан Пикфорд от Англия празнува по време на футболната среща от 16-ия кръг на UEFA EURO 2024 между Англия и Словакия

Англия запази мечтата си жива, след като с неимоверни усилия и много късмет се добра до обрат и победа с 2:1 срещу Словакия в третия 1/8-финален сблъсък от Евро 2024. Както и в предишните си мачове на германска земя, тимът на Гарет Саутгейт не защити по никакъв начин големите си амбиции с изявите си на терена на терена.

Срещата започна по-добре за Словакия. В петата минута Лукаш Хараслин подаде към Давид Ханцко на левия фланг. Бранителят се опита да подаде остро по земя, но топката излезе в аут, обобщава BGNES.

Четири минути след това Джуд Белингам намери Киърън Трипиър в наказателното поле. Бранителят бе абсолютно непокрит. Изстрелът му обаче бе крайно неточен. В 22-ата Трипиър центрира от левия фланг. Той намери Хари Кейн в пеналтерията. Получи се рикошет и ъглов удар. След центрирането от корнер топката попадна на крака на Коби Мейну. Халфът стреля от воле, но неточно.

В 25-ата минута Словакия шокира Англия и поведе в резултата. Този път отборът на Франческо Калцона се възползва от пространството в противниковата половина. Давид Стрелец подаде към Иван Шранц, а той отбеляза третия си гол на турнира.

В 50-ата минута "трите лъва" си помислиха, че са изравнили. Хари Кейн се обърна добре и намери Трипиър на левия фланг. Той продължи към Фил Фодън, който прати топката в опразнената врата. Попадението обаче бе отменено след намесата на ВАР заради засада.

Пет минути след това Словакия бе близо да удвои. Англичаните допуснаха елементарна грешка при разиграването. Давид Стрелец отправи удар от центъра на терена, но изстрелът му премина на сантиметри от левия страничен стълб. Ако ударът бе точен, Пикфорд нямаше как да се намеси.

В 78-ата минута Фил Фодън изпълни статично положение. Хари Кейн засече топката с глава, но изпълнението му премина на сантиметри от десния страничен стълб. Три след това Англия бе близо до изравнителен гол. Деклан Райс стреля от далечно разстояние. Ударът му обаче срещна дясната греда.

Когато надеждата беше почни угаснала, дойде моментът на Джуд Белингам. В петата минута от добавените 6 той реализира страхотен гол - засече със задна ножица центриране от корнер около точката на дузпата и върна надеждите на англичаните.

Продълженията започнаха по мечтан начин за "трите лъва". След разбъркване в наказателното поле резервата Айвън Тони прати топката към Хари Кейн, който от близко разстояние вкара с глава.

В 104 минута: Страхотно центриране в пеналта на Англия достигна, до Петер Пекарик, който от 2-3 метра не уцели опразнената врата под натиска и на защитник. Така приказката на Словакия приключи.